nasza oferta
Biomechanika

Badania z dziedziny biomechaniki są bardzo zróżnicowane, rozciągające się od charakterystyk poszczególnych komóBiomechanics Testingrek do kinetyki całego ciała ludzkiego, zawierającego zarówno tkanki miękkie i twarde jak i analizę transportu płynów ustrojowych przez ciało. W biochemii strona mechanicznego testowania skupia się głównie w charakteryzowaniu tkanek miękkich i twardych w makroskali oraz układu mięśniowo-szkieletowego.

 

Na całym świecie profesorowie, naukowcy i studenci pracują w celu określenia mechanicznych właściwości i zachowania różnych tkanek oraz mechanizmów w ludzkim ciele. Główny nacisk w badaniach biomechanicznych stawiany jest na ortopedię oraz tkanki miękkie. Badania ortopedyczne skupiły się na głównych rodzinach w organizmie, takich jak: biodra, kolana, kręgosłup i kostki. Badania odkrywają mechaniczne działanie układów jak i właściwości kości, ścięgien i więzadeł które tworzą połączenia. Badanie tkanek miękkich skupia się na zachowaniu i właściwościach mechanicznych takich organów jak: mózg, tkanka łączna, naczynia krwionośne oraz pozostałych tkanek w organizmie ludzkim jak i inżynierii tkanek.

 

Razem, ortopedia,  badania mięśniowo-szkieletowe oraz tkanek dostarcza medycynie lepsze zrozumienie efektów aktywności sportowej oraz różnego rodzaju urazów sportowych na ciele człowieka. Dostarcza również niezbędnych informacji dla inżynierów biomedycyny, którzy projektują implanty, protezy itp..